Një i vdekur dhe një i plagosur me armë zjarri në Prizren - Bota Sot
Një i vdekur dhe një i plagosur me armë zjarri në Prizren

Kronikë e zezë

E martë, 30 gusht 2016

Një i vdekur dhe një i plagosur me armë zjarri në Prizren

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 15:34

Një tjetër vrasje mbrëmë rreth mesnatës ka tronditur qytetin e Prizrenit. Pas një shkëmbimi zjarri në mes të dy grupeve, Qazim Braha 36 vjeçar, ka mbetur i vrarë në vend, me një plumb në ballë, ndërsa është plagosur lehtë, Elami Gavazaj, 40 vjeçar.

E gjithë kjo ka ndodhur pas një zënke në mes të palëve,pas të cilës 26 vjeçari Gj. Xhoxhaj nga Petrova e Prizrenit, ka qëlluar me pistoletë, duke i marrë jetën Brahajt dhe plagosur Elami Gavazajn, i cili pas krimit ka tentuar të ikë nga vendi i ngjarjes, por policia ka arritur ta ndalojë atë në Komoran.

Për këtë rast policia ka shoqëruar për në stacionin policorë 5 persona. Kjo është vrasja e pestë me armë zjarri në rajonin e Prizrenit, brenda një muaji, bën të ditur Drejtori Rajonal i Policisë, Nexhmi Krasniqi.

Kryeprokurori i Qarkut, Sylë Hoxha, thotë se vrasjet kaq të shpeshta me armë zjarri , po vijnë si pasojë e politikave të buta të dënimeve dhe mosfunksionimit si duhet edhe të institucioneve sociale.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test