Një i vdekur dhe një i plagosur me armë zjarri në Prizren - Bota Sot
Një i vdekur dhe një i plagosur me armë zjarri në Prizren

Kronikë e zezë

E hënë, 25 korrik 2016

Një i vdekur dhe një i plagosur me armë zjarri në Prizren

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 15:34

Një tjetër vrasje mbrëmë rreth mesnatës ka tronditur qytetin e Prizrenit. Pas një shkëmbimi zjarri në mes të dy grupeve, Qazim Braha 36 vjeçar, ka mbetur i vrarë në vend, me një plumb në ballë, ndërsa është plagosur lehtë, Elami Gavazaj, 40 vjeçar.

E gjithë kjo ka ndodhur pas një zënke në mes të palëve,pas të cilës 26 vjeçari Gj. Xhoxhaj nga Petrova e Prizrenit, ka qëlluar me pistoletë, duke i marrë jetën Brahajt dhe plagosur Elami Gavazajn, i cili pas krimit ka tentuar të ikë nga vendi i ngjarjes, por policia ka arritur ta ndalojë atë në Komoran.

Për këtë rast policia ka shoqëruar për në stacionin policorë 5 persona. Kjo është vrasja e pestë me armë zjarri në rajonin e Prizrenit, brenda një muaji, bën të ditur Drejtori Rajonal i Policisë, Nexhmi Krasniqi.

Kryeprokurori i Qarkut, Sylë Hoxha, thotë se vrasjet kaq të shpeshta me armë zjarri , po vijnë si pasojë e politikave të buta të dënimeve dhe mosfunksionimit si duhet edhe të institucioneve sociale.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush mendoni se i ka bërë vrasjet e pasluftës?
test