Vlorë, 3 në pranga për disa vepra të ndryshme penale - Bota Sot
Vlorë, 3 në pranga për disa vepra të ndryshme penale

Kronikë e zezë

E mërkurë, 31 gusht 2016

Vlorë, 3 në pranga për disa vepra të ndryshme penale

Më: 13 tetor 2012 Në ora: 14:10

Mbrëmë, policia e Vlorës ka marrë njoftimin se në fshatin Mallkeq të Komunës Vllahinë dy persona të pajisur me një armë zjarri tip automatik i kanë dalë përpara shtetasit R. C. i cili po lëvizte me automjetin e tij, duke e kanosur, qëlluar me qytën e armës si dhe më pas kur është larguar kanë qëlluar në ajër e më pas në drejtim të tij.

Menjëherë me marrjen e këtij njoftimi është bërë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve:Hasan Luan Sinaj, vjeç 21 dhe Flori Foto Kapaj, vjeç 23, të dy banues në fshatin Mallkeq të Rrethit Vlorë.

Nga kontrolli i një banese të braktisur ku ata ishin strehuar pas ngjarjes u gjetën arma e kryerjes së krimit një automatik mod. 56 (kallashnikov)si dhe nëj sasi bimësh narkotike “kanabis sativa” të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Arrestimi i këtyre shtetasve u krye për veprat penale “Kanosja”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit” , “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Prishja e rendit dhe qetësisë publike” të kryera në bashkëpunim.

Mbrëmjen e djeshme është arrestuar edhe shtetasi Fatjon Kastriot Islamaj, banues në Vlorë. Ky shtetas më datë 31.08.2012 dyshohet të jetë autor i disa vjedhjeve të ndodhur në qytetin e Vlorës.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test