47 vjeçari vdes në aksident trafiku - Bota Sot
47 vjeçari vdes në aksident trafiku

Kronikë e zezë

E hënë, 29 gusht 2016

47 vjeçari vdes në aksident trafiku

Më: 17 tetor 2012 Në ora: 14:00

Policia e Kosovës ka theksuar se të martën rreth orës 23:45, njësitë policore të stacionit Leposaviq, së bashku me hetuesit dhe teknikët e kriminalistikës nën mbështetje të ekipit të zjarrfikësve i janë përgjigjur një ngjarjeje aksidentale, që ka rezultuar me humbje tragjike të jetës së një personi.

Ngjarja aksidentale është raportuar të ketë ndodhur në fshatin Kratinë, përkatësisht në rrugën magjistrale Leshak – Mitrovicë, ndërsa viktima, R. Zoran, mashkull 47 vjeçar, i përkatësisë etnike serbe, besohet të kishte humbur jetën, pasi aksidentalisht ishte rrokullisur poshtë rrugës magjistrale, me traktorin e tij.

Në bazë të hetimeve preliminare të rastit, aksidenti besohet të ketë qenë shkaktuar nga pakujdesia e vet drejtuesit të traktorit, përkatësisht viktimës së rastit.

Prokurori publik i prokurorisë së qarkut në Mitrovicë është informuar lidhur me rastin, ndërsa në mungesë të elementeve të veprës penale, i njëjti ka autorizuar që trupi i pajetë i viktimës t’i lirohet familjarëve të tij, kurse rasti të regjistrohet si aksident trafiku me pasoja fatale, thuhet në njoftim.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test