“Vjeshta”, kapen 170 kg mariuanë - Bota Sot
“Vjeshta”, kapen 170 kg mariuanë

Kronikë e zezë

E diel, 28 gusht 2016

“Vjeshta”, kapen 170 kg mariuanë

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 17:10

Policia e antidrogës në Gjirokastër ka sekuestruar një sasi prej 170 kg marijuanë. Në sajë të operacionit të koduar "Vjeshta" policia ka ndaluar drogën në aksin rrugor Vrisera- Gjirokastër. Efektivët ishin vënë në ndjekje të automjetit fuoristradë me targa angleze që prej Kordhocit. Drejtuesi ka braktisur mjetin në Vrisera Llongo dhe është larguar me shpejtësi. Gjatë kontollit në fuoristradë droga u gjet e ndarë në pako në gjashtë çanta. Policia realizoi menjeherë kontrollin e zonës dhe bëri të mundur shoqërimin e dy të dyshuarve, një nga Lazarati dhe një nga Gjirokastra. Hetimet vijojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test