Plagoset aksidentalisht një femër - Bota Sot
Plagoset aksidentalisht një femër

Kronikë e zezë

E hënë, 29 gusht 2016

Plagoset aksidentalisht një femër

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 18:12

Një femër 27 vjeçare, ka zbrazur aksidentalisht armën e saj të tipit “browning’s” me kalibër 6.35 mm, me ç’ rast një plumb i shkrepur ka goditur këmbën e saj të majtë, duke i shkaktuar plagë depërtuese mbi gju.
Incidenti ka ndodhur të enjten pasdite në rrugën “Agim Ramadani” në Mitrovicë, përkatësisht në një lokal. Zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Besim Hoti ka thënë se viktima është dërguar urgjentisht në qendrën spitalore rajonale të Mitrovicës, ku i është nënshtruar intervenimit kirurgjik dhe mësohet se është jashtë rrezikut për jetë dhe pa pasoja të rënda.

“Veç regjistrimit të rastit si “plagosje aksidentale”, policia ka iniciuar edhe veprimet hetimore dhe paraqitje penale për “mbajtje në pronësi, posedim dhe shfrytëzim të paautorizuar të armës”, ka thënë Hoti.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test