Operacioni antidrogë në Kakavijë - Bota Sot
Operacioni antidrogë në Kakavijë

Kronikë e zezë

E enjte, 25 gusht 2016

Operacioni antidrogë në Kakavijë

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 21:04

Policia e Gjirokastrës gjatë një operacioni antidrogë që ka zhvilluar në pikën kufitare të Kakavijës ka bllokuar një kamion autobot të firmës “Laerti Trans” i mbushur me lëndë narkotike e llojit marijuanë. Sipas policisë bëhet me dije se kamioni shërbente për transport karburanti dhe vinte nga Kruja për të kaluar në shtetin fqinj Greqi. Mësohet se në brendësi të kamionit autobot ndodheshin disa pako me marijuanë dhe paraprakisht dyshohet për rreth 1 ton drogë e sekuestruar. Sipas policisë mjeti me lëndë narkotike drejtohej nga Olsi Berhami i cili është ndaluar nga policia e Gjirokastrës në pikën kufitare të Kakavijës. Ndërsa pritet që të zbardhet nga policia e Gjirokastrës nësë ka persona të tjerë të përfshirë në trafikun e drogës dhe cili ishte destinacioni i tij përfundimtar.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test