Gjyqtari Dehari hetohet nga prokuroria - Bota Sot
Gjyqtari Dehari hetohet nga prokuroria

Kronikë e zezë

E hënë, 29 gusht 2016

Gjyqtari Dehari hetohet nga prokuroria

Më: 21 tetor 2012 Në ora: 21:33

Gjyqtari i Gjykatës së Qarkut, Mejdi Dehari është duke u hetuar për ndryshimin e ditëlindjes së tij. Ai kishte bërë kërkesë në Ministrinë e Brendshme që të bëhej tre vjet më i ri, për shkak se në qershor do të duhej të dilte në pension. Zyrtarisht, KGJK-ja që nga ajo datë e konsideron si të pensionuar Deharin, i cili nuk është as duke u paguar, por është duke vazhduar punën në Gjykatën e Qarkut.

Një nga gjyqtarët kryesorë të Gjykatës së Qarkut në Prishtinë është duke u hetuar nga prokuroria. Gjyqtari 65- vjeçar Dehari është bërë me dosje, të cilën në prokurori e ka dërguar Këshilli Gjyqësor i Kosovës.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test