15 kg hashash e fshehur në makinë, arrestohet 46-vjeçarja dhe 29-vjeçari - Bota Sot
15 kg hashash e fshehur në makinë, arrestohet 46-vjeçarja dhe 29-vjeçari

Kronikë e zezë

E martë, 28 mars 2017

15 kg hashash e fshehur në makinë, arrestohet 46-vjeçarja dhe 29-vjeçari

Më: 17 shkurt 2017 Në ora: 19:14
Makina që mbartte drogën

Një tjetër rast i trafikut të drogës është goditur nga policia, kësaj radhe në doganën e Muriqanit në Shkodër.

Dy persona janë arrestuar, të cilët udhëtonin me makinë për të dalë nga kufiri shqiptar.

Gjatë kontrollit, atyre iu gjet e fshehur 15 kg kanabis. Të arrestuarit janë Valbona Rustemi 46 vjeç dhe Aldo Lajthia 29 vjeç.

Nga veprimet hetimore rezulton se shtetasit e mësipërm kishin si destinacion vendet e BE.

Image
Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test