Shkatërrohet banda e hajdutëve të banesave në Durrës - Bota Sot
Shkatërrohet banda e hajdutëve të banesave në Durrës

Kronikë e zezë

E martë, 25 prill 2017

Shkatërrohet banda e hajdutëve të banesave në Durrës

Më: 21 prill 2017 Në ora: 10:38
Ilustrim

Policia e Durrësit ka goditur një bandë hajdutësh që operonin në qytetin bregdetarë. Sipas njoftimit të Policisë, finalizimi me sukses i operacionit policor të koduar “Brava” ka çuar në pranga dy persona, ndërsa janë shpallur në kërkim dy të tjerë.

Policia ka dokumentuar 20 raste vjedhje banesash në lagje të ndryshme të qytetit në ngarkim të katër personave. Në cilësinë e provës materiale, blutë kanë sekuestruar një armë zjarri, fishekë, cannabis sattiva, automjete, pjesë të sendeve të vjedhura, vlera monetare dhe mjetet që kryenin veprimtarinë kriminale. 

Policia njofton se në pranga kanë rënë Rezart Hyskolli 29 vjeç, banues në Kamëz, Tiranë, I dënuar më parë për vjedhje dhe Gentjan Kala  30 vjeç, banues në Tiranë, I dënuar më parë për vjedhje , aktualisht me masë sigure ”Arrest shtëpie”për veprën penale”Vjedhja”.

Në kërkim, S.T. 27 vjeç, banues në Tiranë dhe D.I. 24 vjeç, banues në Tiranë. Të arrestuarit u kapën në flagrancë duke vjedhur dy banesa.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test