Masakroi bashkëshorten, 35 vjet burg 74-vjeçarit - Bota Sot
Masakroi bashkëshorten, 35 vjet burg 74-vjeçarit

Kronikë e zezë

E premte, 27 prill 2018

Masakroi bashkëshorten, 35 vjet burg 74-vjeçarit

Më: 19 qershor 2017 Në ora: 16:11
Veli Dervishi

Gjykata e Krimeve të Rënda shpalli vendimin për masakrimin e 68-vjeçares Shazivare Dervishi, duke konsideruar fajtor bashkëshortin e saj, i cili u dënua me 35 vjet burgim.

Veli Dervishi, 74 vjeç i shpëtoi burgimit të përjetshëm për shkak të moshës, duke përfituar gjykimin e shkurtuar. 

Megjithatë, pak përpara vendimit ai nuk shfaqi asnjë shenjë pendese për krimin që i mori jetën nënës së 3 fëmijëve. 

Avokati tentoi ta mbrojë të moshuarin me pretendimin se gjatë konfliktit në çift, ai e kishte qëlluar gruan nën tronditje psikike.  

Por i akuzuari i tha gjykatës se e qëlloi bashkëshorten pasi ajo e kishte ofenduar. Më tej ai u justifikua duke thënë se e masakroi Shazivaren për t’u vetëmbrojtur. 

Veli Dervishi u braktis në gjykatë nga të afërmit dhe fëmijët, të cilët nuk ndoqën asnjërën nga pesë seancat gjyqësore të zhvilluara kundër 74-vjeçarit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test