Aksident i rëndë rrugor, një autobus me targa greke ka dalë nga autostrada Shkup-Veles - Bota Sot
Aksident i rëndë rrugor, një autobus me targa greke ka dalë nga autostrada Shkup-Veles

Kronikë e zezë

E shtunë, 26 maj 2018

Aksident i rëndë rrugor, një autobus me targa greke ka dalë nga autostrada Shkup-Veles

Më: 21 gusht 2017 Në ora: 00:24
Pamje nga aksidenti

Një autobus me targa të regjistrimit grek sot doli nga rruga pas vend pagesës në Veles, deklaruan nga Ministria e Punëve të Brendshme (MPB).

Policia dhe veturat e ndihmës së shpejtë janë në vendngjarje të aksidentit dhe po i nxjerrin udhëtarët e lënduar numri i të cilëve akoma ka arritur mbi 20 ku në Spitalin e Kirurgjisë “Sv. Naum Ohridski” janë pranuar gjashtë persona, ndërsa në spitalin e Velesit tetë ersona.

Komunikacioni në këtë pjesë të rrugës është bllokuar, ndërsa qytetarët njoftojnë se kolona e automjeteve është shumë e gjatë prej në Veles deri në vendpagesë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test