Vetura e vjedhur në Prishtinë, gjendet në Vushtrri - Bota Sot
Vetura e vjedhur në Prishtinë, gjendet në Vushtrri

Kronikë e zezë

E diel, 24 qershor 2018

Vetura e vjedhur në Prishtinë, gjendet në Vushtrri

Më: 21 gusht 2017 Në ora: 10:51
Policia e Kosovës

Dy ditë më parë policia në Vushtrri, ka identifikuar një veturë e cila ka rezultuar të ishte e vjedhur muaj më parë në zonën e Prishtinës.

Vetura e tipit ‘Mitsubish’ me traga vendore është vërejtur nga policia, se ishte e parkuar në afërsi të një zone banimi. Pozita e parkimit të veturës ishte indikacion dyshimi për të ndërmarrë veprime të mëtejme policore.

Pas veprimeve të para hetimore, është vërtetuar se automjeti i tipit “Mitsubishi” ishte automjeti i raportuar si i vjedhur disa muaj më parë në zonën e Prishtinës.

Hetuesit policorë në Vushtrri, në bashkërendim me hetuesit në kuadër të DRP-së në Prishtinë, pas procedurave të nevojshme të verifikimit, veturën në fjalë ia kanë kthyer pronarit legjitim.

Ndërsa hetuesit policorë vazhdojnë hetimet e tyre në kërkim të kryesve të këtyre akteve dhe sqarimit të rrethanave të raportuara.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test