Flet 49-vjeçari pasi vrau gruan me sqepar: Varroseni në Lushnje - Bota Sot
Flet 49-vjeçari pasi vrau gruan me sqepar: Varroseni në Lushnje

Kronikë e zezë

E premte, 20 tetor 2017

Flet 49-vjeçari pasi vrau gruan me sqepar: Varroseni në Lushnje

Më: 24 shtator 2017 Në ora: 11:49
Demirkë Mekolli

Një krim makabër ka ndodhur sot në Pogradec ku një Bashkim Mekolli vrau në mënyrë makabre gruan e tij Demirkë Mekollin me të cilën kishte edhe një djali 16-vjeç. 

Çifti ishte strehuar tek vjehrri, babai i autorit, për shkak të varfërisë së madhe. 

Vëtem pak pas krimit të rëndë, autori është vënë në pranga nga policia dhe është dërguar në rajonin e Korçës. 

I arrestuari mësohet se vuan nga depresioni dhe nuk ka mundur të shpjegohet për krimin përpara policëve.

Pas vrasjes makabre të gruas, 49-vjeçari me thikë në dorë i ka thënë babait të tij që varrimi të bëhej në Lushnjë.

“Kur e gjeta me thikë në dorë, vinte vërdallë e më thoshte që varrimi të bëhet në Lushnjë, se atje ka prindërit. 

Nuk e di si ndodhi, nusen e kisha shumë të mirë, të urtë e punëtore”, ka thënë babai i autorit.

Kur e ka parë babai nusen e shtrirë dhe e ka pyetur çfarë ka bërë, ai ka thënë vetëm që “ceremonia mortore të kryhet në Lushnjë”, ku ka prindërit viktima.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test