Arrestohet në Tiranë bullgari që vidhte nëpër bankomatë - Bota Sot
Arrestohet në Tiranë bullgari që vidhte nëpër bankomatë

Kronikë e zezë

E diel, 15 korrik 2018

Arrestohet në Tiranë bullgari që vidhte nëpër bankomatë

Më: 24 shtator 2017 Në ora: 13:46
Një shtetas bullgar

Një shtetas bullgar është prangosur nga policia pasi në bashkëpunim me një tjetër bashkëatdhetarin e tij kryenin vjedhjen e bankomateve të bankave të nivelit të dytë.

Në prangat e policisë ka rënë 25-vjeçari Konstantin Eftimov, banues në Sofje të Bullgarisë, si dhe është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tij, emri i të cilit, për shkak të hetimeve, nuk bëhet i ditur, transmeton tch.

Sipas policisë, dy shtetasit bullgarë i realizonin vjedhjet e tyre me anë të një aparati skimmer, që mundësonte klonimin dhe vjedhjen e të dhënave të kartave të bankomatëve. Shtetasit bullgarë policia i ka kapur edhe një sasi lekësh, ndërsa për momentin nuk bëhen të ditura se sa bankomatë janë vjedhur apo shuma e përfituar nga dy bullgarët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test