Mashtronte qytetarët, shpallet në kërkim 45-vjeçari nga Vlora - Bota Sot
Mashtronte qytetarët, shpallet në kërkim 45-vjeçari nga Vlora

Kronikë e zezë

E shtunë, 21 korrik 2018

Mashtronte qytetarët, shpallet në kërkim 45-vjeçari nga Vlora

Më: 26 shtator 2017 Në ora: 10:18
Ilustrim

Policia e Vorës ka shpallur në kërkim një 45-vjeçari, pasi akuzohet për mashtrim.

Siç bëhet e ditur, në pranga është vënë Birçe.L., 45 vjeç, banues në Vlorë.

B.L., mashtronte qytetarët duke i premtuar se do t'i ndihmonte në procesin e disa proceduarave për marrjen e certifikatave të pronësisë, në këmbim të marrjes së një shume vlerash monetare.

Policia po punon për kapjen dhe ndalimin e 45-vjeçarit, ndërsa materialet hetimore i kanë kaluar Prokurorisë për veprën penale ''Mashtrimi''.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test