Dramë e armatosur në Kumanovë - Bota Sot
Dramë e armatosur në Kumanovë

Kumanova

E enjte, 30 mars 2017

Dramë e armatosur në Kumanovë

Më: 3 janar 2017 Në ora: 18:11
ilustrim

Një dramë e vërtetë ka ndodhur të martën në Kumanovë. Dy persona të panjohur kanë sulmuar personin Z.S. (51) dhe komshiun e tij, L.D. (64) nga Kumanova deri sa kanë qëndruar në vikend-shtëpizën e tij te lokaliteti i njohur “Lumi i Zubve, në fshatin Zub të Kumanovës.

Kur Z.S. dhe L.D. janë afruar afër vikend-shtëpizës, prej aty ka dalë një person i armatosur, i cili nën kërcënim me revole, i ka detyruar të futen brenda, ku ka qenë edhe një person tjetër i panjohur. Dy të panjohurit kanë filluar t’i konrollojnë dhe prej tyre kanë marrë 10 mijë denarë dhe dy telefonë celularë. Më pas, njëri ka bajtur revolen, kurse tjetri ua ka lidhur këmbët dhe duart me kabllo dhe janë larguar nga vikend shtëpiza me veturë “Reno Scenic” , me targa të Kumanovës, pronë e njërit prej personave të plaçkitur, shkruan Gazeta "Lajm" e Shkupit.

Pas disa minuta, personat e plaçkitur kanë arritur të lirohen nga kablloja, kanë dalë jashtë dhe me celularin e fqinjëve e kanë njoftuar policinë për rastin.

Pas kontrollit policor është konstatuar se nga vikend-shtëpiza janë vjedhur edhe një televizor, resiver i antenës satelitore, DVD dhe sende tjera. Policia po merr masa për ndriçim të rastit.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A duhet të shkoj vendi në zgjedhje të parakohshme?

  Po, sepse ka përçarje në koalicionin aktual

  Po, sepse kjo qeveri ka përfunduar misionin e saj

  Jo, pa i zgjidhur çështjet si Demarkacioni, Asociacioni, Ushtria e Gjykata Speciale

  Jo sepse, kjo qeveri duhet ta përfundoj mandatin e përcaktuar me ligj

  Shiko rezultatet
  test