Ndihmë humanitare për familjet me rrezik social në Kumanovë - Bota Sot
Ndihmë humanitare për familjet me rrezik social në Kumanovë

Kumanova

E martë, 28 mars 2017

Ndihmë humanitare për familjet me rrezik social në Kumanovë

Më: 5 janar 2017 Në ora: 12:06
Ndihmat

Paketa ushqimore dhe higjienike për 20 familje me rrezik social nga zonat rurale të komunave të Kumanovës dhe Nagoriçit të Vjetër, ka donuar organizata humanitare ‘Krepost'

Anëtarët e organizatës vazhdimisht ofrojnë ndihmë për kategoritë e rrezikuara sociale, kurse përveç donacioneve si produkte ushqimore, janë donuar dru për ngrohje dhe ilaçe duke përfshirë para dhe ndihma të tjera.

Sipas organizatës poashtu për nxënësit me nevoja të veçanta janë siguruar 50 paketa me vegla shkollore që më lehtë t’i kalojnë ditët mësimore. 

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test