Në Kumanovë promovohet projekti për shtratin e lumit - Bota Sot
Në Kumanovë promovohet projekti për shtratin e lumit

Kumanova

E hënë, 24 prill 2017

Në Kumanovë promovohet projekti për shtratin e lumit

Më: 7 janar 2017 Në ora: 19:07
Lumi në Kumanovë

Në Lagjen “Dardania“ në Kumanovë u prezantua projekti i rregullimit të shtratit të lumit në gjatësi pre 1.8 kilometrave.

Projekti i përbashkët i Qeverisë, Komunës dhe UNDP-së kap shifrën e 1 milion eurove. Zv.kryeministri Arbër Ademi e cilësi si të rëndësishëm këtë projekt pasi pengon përmbytjet eventuale në lagjen Dardania dhe atë të romëve në këtë qytet.

“Ky projekt është tejet i rëndësishëm, duke evituar të gjitha ato pasoja, jo vetëm materiale por edhe pasoja në njerëz që u kanosen qytetarëve të Kumanovës, posaçërisht të këtij rajoni. Ky projekt kap shifrën e 1 milionë eurove”, deklaroi Arbër Ademi.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test