Aksion policor sot në një lagje shqiptare në Kumanovë - Bota Sot
Aksion policor sot në një lagje shqiptare në Kumanovë

Kumanova

E enjte, 30 mars 2017

Aksion policor sot në një lagje shqiptare në Kumanovë

Më: 9 janar 2017 Në ora: 17:40
Ilustrim

Rreh 30 pjesëtarë të policisë speciale kanë bllokuar sot lagjen Dardania në Kumanovë, njoftojnë për median banorë të kësaj lagje.

Sipas tyre, aksioni policor ka filluar diku pas orës 15 e 15 minuta dhe ka zgjatur rreth nj orë. Banorët e lagjes thonë se policët kanë qenë të shoqëruar edhe nga 10 deri 15 inspektorë policorë të veshur me veshje civile.

Banorët ende nuk i dinë shkaqet për këtë aksion policor, kurse as nga policia nuk kanë dalë me ndonjë sqarim, shkruan gazeta e Shkupit.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A duhet të shkoj vendi në zgjedhje të parakohshme?

  Po, sepse ka përçarje në koalicionin aktual

  Po, sepse kjo qeveri ka përfunduar misionin e saj

  Jo, pa i zgjidhur çështjet si Demarkacioni, Asociacioni, Ushtria e Gjykata Speciale

  Jo sepse, kjo qeveri duhet ta përfundoj mandatin e përcaktuar me ligj

  Shiko rezultatet
  test