Sot bëhen nëntë vite nga fatkeqësia me helikopter në Bllacë të Katllanovës - Bota Sot
Sot bëhen nëntë vite nga fatkeqësia me helikopter në Bllacë të Katllanovës

Kumanova

E diel, 26 mars 2017

Sot bëhen nëntë vite nga fatkeqësia me helikopter në Bllacë të Katllanovës

Më: 12 janar 2017 Në ora: 08:19
Kumanova

Me rastin e shënimit të nëntëvjetorit të fatkeqësisë me helikopter në të cilën tragjikisht humbën jetën 11 pjesëtarë të Brigadës së aviacionit (BA) të ARM-së, sot do të vendosen lule në permendoren para Komandës së BA-së në kazermën ‘Strasho Pinxhur’ në Petrovec dhe në vendin e fatkeqësisë në Bllacë të Katllanovës.

Të vdekurve, respekt, do t’u shprehin delegacionet e Kabinetit të kryetarit të Maqedonisë, MPB dhe Shtatmadhoria e ARM-së, Komanda e bashkuar operative, BA, si pjesëtarë të familjes së tyre. 

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test