Ambasadori Walker takoi familjarët e Grupit të Kumanovës: Lagja e Trimave të hetohet si Reçaku! - Bota Sot
Ambasadori Walker takoi familjarët e Grupit të Kumanovës: Lagja e Trimave të hetohet si Reçaku!

Kumanova

E enjte, 30 mars 2017

Ambasadori Walker takoi familjarët e Grupit të Kumanovës: Lagja e Trimave të hetohet si Reçaku!

Më: 15 janar 2017 Në ora: 18:45
Ambasadori William Walker është takuar me familjarët e disa prej pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës.

Ambasadori William Walker i cili senzibilizoi botën për masakrën e Reçakut dhe shkaktoi intervenimin e NATO-s në Kosovë, sot është takuar me familjarët e disa prej pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës.

Gjatë qëndrimit në Pejë, ambasadori Walker është takuar me familjarët e Val Zekajt, Genc Sefajt dhe Esat Kafexhollit. Ismail Zekaj, babai i Val Zekajt deklaroi për Lajm se në këtë takim ambasadoro Walker ka kërkuar ndriçim të plotë të “tradhtisë” së Kumanovës. “Ambasadori Walker tha se rasti i Kumanovës duhet të ndriçohet njëjtë sikurse masakra e Reçakut.

Ai ishte kategorik në qëndrimin se duhet patjetër të zbulohet se kush organizoi skenarin e Kumanovës dhe kush e bëri këtë tradhti”, deklaroi Ismajl Zekaj, babai i Val Zekajt. Ambasadori William Walker po qëndron në Kosovë në kuadër të shënimit të 18 vjetorit të Masakrës së Reçakut, masakër e cila tmerroi botën dhe solli deri te intervenimi i NATO-s kundër forcave serbe në Kumanovë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A duhet të shkoj vendi në zgjedhje të parakohshme?

  Po, sepse ka përçarje në koalicionin aktual

  Po, sepse kjo qeveri ka përfunduar misionin e saj

  Jo, pa i zgjidhur çështjet si Demarkacioni, Asociacioni, Ushtria e Gjykata Speciale

  Jo sepse, kjo qeveri duhet ta përfundoj mandatin e përcaktuar me ligj

  Shiko rezultatet
  test