Dërgohet ndihmë humanitare për tridhjetë familje nga Kumanova - Bota Sot
Dërgohet ndihmë humanitare për tridhjetë familje nga Kumanova

Kumanova

E hënë, 24 prill 2017

Dërgohet ndihmë humanitare për tridhjetë familje nga Kumanova

Më: 16 janar 2017 Në ora: 16:04
Ilustrim

Organizata komunale e Kryqit të Kuq-Kumanovë, sot dhuroi ndihmë pako me ushqim, rroba me batanije për 30 familje të kategorive të rrezikuara sociale të qytetarëve nga komunat Kumanovë dhe Nogoriçan i Vjetër.

‘Kryqi i Kuq-Kumanovë me ekipin e tyre për përgjigje gjatë katastrofave vazhdon me aktivitetet dhe bën përpjekje për sigurimin e ndihmës humanitare për personat e rrezikuar social në rajone të bllokuara dhe pa qasje. Në ditët e fundit arritën të dërgojmë ndihmë për disa familje nga lagjet rurale të Kumanovës, si dhe fshatrat Cvilanc dhe Konju, të cilat jetojnë në kushte shumë të këqija’, deklaroi Bojan Petrushevski, sekretar i organizatës së Kryqit të Kuq. 

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test