Walker takohet me avokatët e rastit ”Grupi i Kumanovës” - Bota Sot
Walker takohet me avokatët e rastit ”Grupi i Kumanovës”

Kumanova

E martë, 28 mars 2017

Walker takohet me avokatët e rastit ”Grupi i Kumanovës”

Më: 17 janar 2017 Në ora: 15:55
Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë William Walker

Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë William Walker gjatë ditës së sotme është interesuar për ngjarjet e Kumanovës.

Ai, paraditen e së martës ka qëndruar në Tetovë ku është takuar me avokatët e të akuzuarve në rastin “Lagjen e Trimave” prej të cilëve në detaje është njoftuar për luftimet e vitit të kaluar në Kumanovë dhe për rrjedhën e procesit gjyqësor.

Paraprakisht ai ka takuar edhe familjarët e të akuzuarve. Burime jo zyrtare të Alsat-M bëjnë të ditur se Walker gjatë qëndrimit të tij në Tetovë ka takuar edhe disa përfaqësues të partive politike.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test