Në Kumanovë u shënua manifestimi “Pivtijada 2017” - Bota Sot
Në Kumanovë u shënua manifestimi “Pivtijada 2017”

Kumanova

E premte, 26 maj 2017

Në Kumanovë u shënua manifestimi “Pivtijada 2017”

Më: 19 janar 2017 Në ora: 17:08
Ilustrim

Manifestimi “Pivtijada 2017” me rastin e festës krishtere “Uji i bekuar” tradicionalisht është mbajtur për të 15 herë me rradhë në Kumanovë, nën organizim të shoqatës qytetare “Karlino”.

Këtë vit u përgatitën rreth 200 lloje të ushqimeve, në të cilat u përdorën lloje të ndryshme të mishit. Një pjesë e ushqimeve do të dhurohen për personat me nevoja të veçanta. Kryetari i shoqatës “Karlino” tha se përkundër karakterit garues, manifestimi ka pasur edhe karakter fetar dhe kulturor.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pse u bashkua Ramush Haradinaj me PDK-në:

    Për postin e kryeministrit

    Kishin marrëveshje të fshehtë edhe më herët

    Nuk e di

    Shiko rezultatet
    test