Digjen oxhaqet në Kumanovë, nuk ka të lënduar - Bota Sot
Digjen oxhaqet në Kumanovë, nuk ka të lënduar

Kumanova

E shtunë, 22 korrik 2017

Digjen oxhaqet në Kumanovë, nuk ka të lënduar

Më: 21 janar 2017 Në ora: 11:00
Ilustrim

Nga Qendra rajonale për menaxhim me kriza njoftojnë se zjarrfikësit në Kumanovë kanë intervenuar në dy raste të djegies së oxhaqeve gjatë 24 orëve të kaluara. Intervenimi i parë ka qenë mbrëmë rreth orës 23:30 në një shtëpi të lokalizuat në rrugën 316 në lagjen e “Ajduçka Çeshma”. Në terren menjëherë kanë dalur zjarrfikësit me një makinë kundër zjarrit dhe pas një ore kanë arritur që ta shuajnë zjarrin në oxhak.

Intervenimi i dytë ka qenë në lagjen “Tode Mendol”. Pesë zjarrfikës me një makinë kundër zjarrit kanë luftuar me zjarrin i cili kishte përfshirë çatinë e shtëpisë, ndërsa fillimi ishte nga oxhaku. Dëmi material në këtë shtëpi do të vërtetohet dhe do të kompensohet.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test