Ky është kumanovari që ndërroi jetë në burgun e Idrizovës - Bota Sot
Ky është kumanovari që ndërroi jetë në burgun e Idrizovës

Kumanova

E hënë, 27 shkurt 2017

Ky është kumanovari që ndërroi jetë në burgun e Idrizovës

Më: 22 janar 2017 Në ora: 10:12
Mitat Sejdiu

Në burgun e Indrizovës, në rrethana ende të pasqaruara ndrroi jetë sot Mitat Sejdiu (46) nga fshati Vaksincë, njofton agjencia e lajmeve INA.

Ai ka ndërruar jetë pak pasi është vizituar sot nga familjarët e tij. Sejdiu ka ndërruar jetë në qelinë e tij në krahun numër 4 të burgut.

Të arrestuarit në këtë burg shpeshherë ankohen se mungesa e mjekëve dhe trajtimi katastrofal në këtë burg është shkak për vdekjet e shpeshta.

Vetëm brenda një muaji në burgun e Idrizovës kanë ndërruar jetë tre persona.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A pritet të ketë tensione në Kosovë për shkak të akuzave që do të ngritën nga Gjykata Speciale?
    test