Rritet vjelja e të hyrave publike në Kumanovë - Bota Sot
Rritet vjelja e të hyrave publike në Kumanovë

Kumanova

E martë, 28 mars 2017

Rritet vjelja e të hyrave publike në Kumanovë

Më: 30 janar 2017 Në ora: 16:05
Kumanovë

Të hyrat publikenë komunën e Kumanovës kanë shënuar rritje përmes taksave të mbledhura, taksave komunale dhe taksave tjera. Vlera e përgjithshme arriti në 3.160.261 denarë.

Kjo rritje është 2.33% krahasuar me vitin 2015. Shuma nga taksa pronësore nga persona fizik në Kumanovë në vitin 2016 ishte 41.008.705 denarë, kurse nga persona juridik, 12.116.568 denarë.

Rritje e të hyrave është regjistruar edhe në taksën e fitimit me rreth 1 milionë denarë, taksa komunale u mblodhën 14.795.771 denarë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test