Kumanova përsëri regjistrohet si qyteti më i ndotur në Evropë - Bota Sot
Kumanova përsëri regjistrohet si qyteti më i ndotur në Evropë

Kumanova

E martë, 28 mars 2017

Kumanova përsëri regjistrohet si qyteti më i ndotur në Evropë

Më: 1 shkurt 2017 Në ora: 10:58
Ilustrim

Mbrëmë në ora 23:30, Kumanova përsëri është regjistruar me nivelin më të lartë të grimcave PM10.

Ajri i ndotur ka arritur 388 PM10 metër kub, kurse lejueshmëria e PM10 është 50mg/m3.

Kjo do të thotë se ajri i ndotur është 8 herë më i ndotur sesa norma e lejuar. Kjo nuk është hera e parë që Kumanova regjistrohet si qyteti më i ndotur dhe nuk është ndërmarrë asgjë deri më tani nga organet kompetente.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test