Policia e Kumanovës arreston dy shqiptarë - Bota Sot
Policia e Kumanovës arreston dy shqiptarë

Kumanova

E martë, 28 mars 2017

Policia e Kumanovës arreston dy shqiptarë

Më: 7 shkurt 2017 Në ora: 19:48
ilustrim

Mbrëmë, dhjetë minuta pas mesnate (07.02.2017) në vendkalimin kufitar “Tabanoc”  mes Maqedonisë dhe Serbisë, gjatë kontrollit të dokumenteve të udhëtimit, është konstatuar se pasaportat e shtetasve shqiptarë D.?. (28) dhe G.V. (39), janë të falsifikuara në atë mënyrë që është ndërruar nga një faqe e pasaportave.

Gjatë bisedës së zhvilluar, ata kanë pranuar se falsifikimin e kanë bërë me qëllim që t’i largojnë ndalesat, që i kanë pasur në pasaporta. Atyre u janë marrë pasaportat dhe janë arrestuar. Në ora 1 e 20 minuat janë dorëzuar te policia e Kumanovës për procedim të mëtejmë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test