Vidhen ndihmat e refugjatëve në Kumanovë - Bota Sot
Vidhen ndihmat e refugjatëve në Kumanovë

Kumanova

E diel, 26 mars 2017

Vidhen ndihmat e refugjatëve në Kumanovë

Më: 8 shkurt 2017 Në ora: 19:03
Ilustrim

Policia e Kumanovës në Maqesoni, pas informacionit se në disa shtëpi në fshatin Tabanoc fshihen sasi e konsideruar e mallit të vjedhur që ishte dedikuar për kampin e refugjatëve në këtë fshat, ka ndërmarrë një aksion.

Pas kontrollimeve të vazhdueshme, në tri shtëpi ka gjetur një sasi të konsideruar të mallit që ishte dedikuar për kampin e refugjatëve që ndodhet në Tabanoc.

Pas aksionit policia mallin dhe sendet e konfiskuara i ka deponuar në qendrën tranzitore për refugjatë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Organizata “Syri i Popullit”, ka për synim:

  Destabilzimin e Kosovës

  Pengimin e Gjykatës Speciale

  Vrasjen e “tradhtarëve”

  Pengimin e votimit të demarkacionit

  Shiko rezultatet
  test