Kumanova sot në këmbë, kërkon drejtësi për vrasjen e Almirit - Bota Sot
Kumanova sot në këmbë, kërkon drejtësi për vrasjen e Almirit

Kumanova

E martë, 22 maj 2018

Kumanova sot në këmbë, kërkon drejtësi për vrasjen e Almirit

Më: 15 shkurt 2017 Në ora: 08:33
Almir Aliu

Përfaqësuesit e shoqatës “Zëri” sot me fillim në ora 10 do të protestojnë para Gjykatës Themelore në Kumanovë ku do të mbahet seanca për gjykimin e Boban Iliq, i akuzuar për vrasjen e katër vjeçarit Almir Aliu.

Ashtu si thuan nga kjo shoqatë, do të kërkohet drejtësi dhe gjykim të drejtë për vrasjen e Almirit dhe tentimit për vrasjen e prindërve të tij për të cilët Iliq do të përballet me një dënim nga 10 vite e deri në burgim të përjetshëm.

Në këtë rast, përveç Boban Iliçit, akt padi janë ngritur edhe ndaj babait të Almirit S.A.(36), S.D.(36) dhe A.A.(32) nën akuzën për ushtrim dhune.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test