Mblidhen sërish ish ushtarët e UÇK-së në Kumanovë - Bota Sot
Mblidhen sërish ish ushtarët e UÇK-së në Kumanovë

Kumanova

E enjte, 30 mars 2017

Mblidhen sërish ish ushtarët e UÇK-së në Kumanovë

Më: 16 shkurt 2017 Në ora: 23:38
Ilustrim

Sonte në Kumanovë është duke u zhvilluar një takim i ri me ish ushtarët e UÇK-së nga rajoni i Kumanovës dhe Likovës, ku po behen konsultime lidhur me propozim ligjin për zgjidhjen e statusit të UCK-së.

Lajm raporton se në takim është prezent edhe Hazbi Nuredini, i cili ka pergatitur nje propozim ligj për zgjidhjen e kesaj çështje të ndjeshme. Ish ushtarët në këtë takim kanë përsëritur disa herë se ligji për ish ushtarët e UÇK-së duhet të jetë prioritet për qeverinë e re dhe se partitë shqiptare nuk duhet të mbeshtesin asnjë qeveri pa marrëveshje për këtë ligj.

Image
Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A duhet të shkoj vendi në zgjedhje të parakohshme?

  Po, sepse ka përçarje në koalicionin aktual

  Po, sepse kjo qeveri ka përfunduar misionin e saj

  Jo, pa i zgjidhur çështjet si Demarkacioni, Asociacioni, Ushtria e Gjykata Speciale

  Jo sepse, kjo qeveri duhet ta përfundoj mandatin e përcaktuar me ligj

  Shiko rezultatet
  test