“Lagja e Trimave”, sot dëshmojnë Komandant Sokoli e Komandant Malisheva - Bota Sot
“Lagja e Trimave”, sot dëshmojnë Komandant Sokoli e Komandant Malisheva

Kumanova

E mërkurë, 26 prill 2017

“Lagja e Trimave”, sot dëshmojnë Komandant Sokoli e Komandant Malisheva

Më: 17 shkurt 2017 Në ora: 12:24
Të akuzuarit në rastin “Lagjja e Trimave”

Sot vazhdon procesi gjyqësor për rastin “Lagja e trimave”.

Nga sot nis marrja në pyetje e të akuzuarve derisa i pari do të japë dëshminë i akuzuari Sami Ukshini, i njohur si Komandant Sokoli.

Pas tij pritet të japë dëshminë e tij edhe i akuzuari tjetër Andi Krasniqi, i njohur si Komnadant Malisheva.

Prokuroria në shumicën e rasteve këta dy të akuzuar i ka paraqitur edhe si udhëheqës të grupit të armatosur.

Në procesin gjyqësor për Lagjen e Trimave janë të akuzuar 37 persona nga të cilët 29 janë arrestuar me 9 dhe 10 maj të vitit 2015 , ndërsa 8 persona janë arrestuar më pas, si të dyshuar që i kanë dhënë ndihmë logjistike grupit të armatosur në Kumanovë.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh A besoni se Qeveria do ta perfundoj mandatin e saj?

    Qeveria ta përfundoj mandatin

    Qeveria do të bije, pasi do të prishet koalicioni

    Opozita do ta rrezoj qeverinë

    Shiko rezultatet
    test