Komuna e Kumanovës do të përmirësojë turizimin me një shumë prej 400 mijë denarësh - Bota Sot
Komuna e Kumanovës do të përmirësojë turizimin me një shumë prej 400 mijë denarësh

Kumanova

E mërkurë, 18 korrik 2018

Komuna e Kumanovës do të përmirësojë turizimin me një shumë prej 400 mijë denarësh

Më: 4 korrik 2017 Në ora: 10:00
Kumanovë

Komuna e Kumanovës do ta përmirësojë propagandën turistike dhe kushtet për qëndrim të turistëve në Kumanovë, me një shumë 400 mijë denarëshje në nivel vjetor, informoi sot Sektori për administrim të të ardhurave, planifikim strategjik dhe zhvillim lokal ekonomik.

Programi, sqaron udhëheqësi i sektorit, Zoranm Pavllovski është sjellur në bazë të Ligjit për menaxhim lokal përcaktohet destinimi i mjeteve për propagandë të përgjithshme turistike dhe përmirësimin e kushteve për qëndrim të turistëve për vitin 2017.

Për broshurat ‘Vizito Kumanovën’ që do të shtypen në gjuhën maqedone, shqip, sërbe, rome, do të harxhohen 80 mijë denarë, njofton AIM.

Poashtu do të shpërblehen edhe fotografitë me motive nga Kumanova. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test