Gjorgjievski: Ne parashikojmë një Kumanovë më të gjelbër duke hapur parqe të reja dhe duke rritur higjienën në qytet - Bota Sot
Gjorgjievski: Ne parashikojmë një Kumanovë më të gjelbër duke hapur parqe të reja dhe duke rritur higjienën në qytet

Kumanova

E martë, 18 shtator 2018

Gjorgjievski: Ne parashikojmë një Kumanovë më të gjelbër duke hapur parqe të reja dhe duke rritur higjienën në qytet

Më: 28 shtator 2017 Në ora: 13:17
Zoran Gjorgjievski

Me kaosin urban të pakontrolluar që është bërë për 27 vjet në Kumanovë, Kumanova u bë komuna më e ndotur në Maqedoni. Ne jemi dëshmitarë të Kumanovës së gjelbërt që e mbajmë mend, nuk është më ashtu, por kemi Kumanovë me beton, ndërtesa, trotuare.

Në programin tonë, ne kemi parashikuar një Kumanovë të gjelbër duke hapur parqe të reja, tha Zoran Gjorgjievski kandidat për kryetar të Kumanovës nga VMRO-DPMNE në debatin e sotëm në shërbimin publik. Ndërtimi i një parku të ri në lokalitetin Proevce, zbukurimi i të gjitha sipërfaqeve në hapësirën ndërmjet zonave urbane. Mbjelljen e pemëve në të gjitha trotuaret në qytet, duke sjellë filtrimin e ajrit në një nivel më të lartë.

 Ne po planifikojmë të sjellim ujë të gjelbërt komunal, që do të thotë ujë për mirëmbajtjen e parqeve e dhe hapësirave ekzistuese , shtoi Gjorgjievski. Përveç këtyre projekteve, Gjorgjievski foli edhe për higjienë në një nivel më të lartë në qytet dhe punë më efikase të ndërmarrjeve publike në qytet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test