Penalja e Shkupit liron vetëm katër nga të akuzuarit për rastin ”Kumanova” - Bota Sot
Penalja e Shkupit liron vetëm katër nga të akuzuarit për rastin ”Kumanova”

Kumanova

E martë, 25 shtator 2018

Penalja e Shkupit liron vetëm katër nga të akuzuarit për rastin ”Kumanova”

Më: 2 nëntor 2017 Në ora: 14:53
Grupi i Kumanovës

Gjykata Penale e Shkupit ka liruar nga dënimi vetëm katër nga mbi 40 të akuzuar për rastin ”Kumanova”.

Të liruarit janë Ibrahim Murtezani, Besnik Bajrami, Fazli Osmani dhe Besnik Ajdini..

Vetëm katër persona ishin pjesë e seancës së sotme të Gjykatës në Shkup, ndërsa më pas dhe janë përjashtuar nga gjykatësja e lëndës.

Kjo për shkak se ata interpretuan himnin kombëtar shqiptar dhe këngën ‘’Besa-besë’’ duke theksuar se vendimi i sotëm firmos dhe fatin e Maqedonisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test