Tribunali i Hagës ka dënuar më pak kriminelët serbë, se gjykata maqedonase Grupin e Kumanovës - Bota Sot
Tribunali i Hagës ka dënuar më pak kriminelët serbë, se gjykata maqedonase Grupin e Kumanovës

Kumanova

E hënë, 24 shtator 2018

Tribunali i Hagës ka dënuar më pak kriminelët serbë, se gjykata maqedonase Grupin e Kumanovës

Më: 2 nëntor 2017 Në ora: 20:48
Grupi i Kumanovës

Tribunali i Hagës ndau gjithsej vetëm 1000 vjet burg për të gjithë serbët e dënuar gjatë 2 dekatave të fundit për gjithë ato vrasje, masakra ndaj fëmijëve, grave dhe civilëve që i bënë në Bosnje dhe Kosovë. Kurse gjykata maqedonase u shqiptoi dënim më të rëndë pjesëtarëve të Grupit të Kumanovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test