Agani dhe Cliff bisedojnë për reformat në shëndetësi - Bota Sot
Agani dhe Cliff bisedojnë për reformat në shëndetësi

Lajme

E shtunë, 27 gusht 2016

Agani dhe Cliff bisedojnë për reformat në shëndetësi

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 17:52

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Ferid Agani priti sot pasdite Ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Jan Cliff.Ministri Agani e informoi ambasadorin Cliff për reformën e sistemit shëndetësor në Kosovë dhe kontributin e Britanisë së Madhe për avancimin e shërbimeve shëndetësore në vendin tonë.

Gjatë takimit,Cliff përgëzoi ministrin Agani për bashkëpunimin me shoqërinë civile në sigurimin e transparencës së procedurave të prokurimit nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë.

Agani, theksoi rëndësinë e kontributit të Britanisë së Madhe në tejkalimin e situatës emergjente në shëndetësinë kosovare që nga muajt e parë të pasluftë si dhe nevojën për shkëmbimin e përvojave në lëmin e reformës së sistemit shëndetësor të vendit, që pritet të fillojë së shpejti me miratimin e Ligjit të ri për Shëndetësinë, veçanërisht kur është në pyetje themelimi dhe funksionimi i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test