Ndërpriten punimet në “Rrugën e Kombit” - Bota Sot
Ndërpriten punimet në “Rrugën e Kombit”

Lajme

E martë, 30 gusht 2016

Ndërpriten punimet në “Rrugën e Kombit”

Më: 14 tetor 2012 Në ora: 23:20

Ndërtimi i Autostradës nga pjesa e Sllatinës për në Besi nuk do të vazhdojë sivjet.

Punimet do të vazhdojnë në pranverën e vitit të ardhshëm edhe pse ishte premtuar nga Kryeministri Hashim Thaçi se nga gjysma e gushtit të këtij viti do të vazhdonin punimet në segmentin e gjashtë dhe të shtatë, por kjo nuk do të ndodhë.

Punimet janë koncentruar vetëm në segmentin e pestë, në pjesën e Gjurgjicës, raporton RTK.

Punimet në “rrugën e kombit” pritet të përfundojnë në fund të vitit 2013 atëherë edhe kur përfundon kontrata me “Bechtel&Enka” .

Autostrada Morinë - Merdarë ka filluar të ndërtohet në vitin 2010 nga po kjo kompani dhe deri më tani janë investuar mbi 500 milionë euro.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test