Pantiç: Pavarësia e Kosovës, vetëm në letër - Bota Sot
Pantiç: Pavarësia e Kosovës, vetëm në letër

Lajme

E enjte, 25 gusht 2016

Pantiç: Pavarësia e Kosovës, vetëm në letër

Më: 19 tetor 2012 Në ora: 22:09

I ashtuquajturi kryetar i Mitrovicës Krstimir Pantiç ka përshëndetur takimin e sotëm në mes të Thaçit dhe Daçiçit.

Ai ka thënë se takimi mes Shefes së Diplomacisë Evropiane,Catherine Ashton, Kryeministrit të Serbisë Ivica Daciq dhe Kryeministrt të Kosovës Hashim Thaçi në Bruksel edhe një herë tregoi se e ashtuquajtura pavarësi e Kosovës është vetëm një letër (dokument) i vdekur.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test