Nikoliq: S’ka kushte për bisedime, Kosova nuk po i zbaton marrëveshjet - Bota Sot
Nikoliq: S’ka kushte për bisedime, Kosova nuk po i zbaton marrëveshjet

Lajme

E mërkurë, 24 maj 2017

Nikoliq: S’ka kushte për bisedime, Kosova nuk po i zbaton marrëveshjet

Më: 17 shkurt 2017 Në ora: 17:27
Presidenti serb Tomislav Nikoliq

Presidenti serb Tomislav Nikoliq thotë se bisedimet me Kosovën janë duke u zhvilluar në kushte pothuajse të pamundura.

Sipas tij, Beogradi po përmbush gjithçka që kërkohet prej tij në këto bisedime, ndërsa siç vlerëson Nikoliq, pala tjetër  po lejohet që të mos i zbatojë marrëveshjet, shkruajnë mediat serbe.

"Ne presim dhe shpresojmë për kushte të drejta dhe të barabarta në bisedimet e mëtejshme me Kosovën ", tha Nikoliq gjatë takimit të tij në Beograd të premten me kancelarin austriak Christian Kern.

Nikoliq shprehu mirënjohjen e tij ndaj Austrisë për mbështetjen e saj ndaj Serbisë në BE.

"Ne jemi mirënjohës për mbështetjen e Austrisë në integrimin evropian dhe ne presim që përpjekjet tona në këtë udhëtim do të jepen brenda një kohe të arsyeshme. Jemi duke i përmbushur të gjitha kushtet dhe ne kemi qenë në gjendje të zbatojmë reforma të vështira," tha Nikoliq.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pse u bashkua Ramush Haradinaj me PDK-në:

    Për postin e kryeministrit

    Kishin marrëveshje të fshehtë edhe më herët

    Nuk e di

    Shiko rezultatet
    test