“Millosheviçi është gjallë, arkivoli në funeralin e tij është gjallë” - Bota Sot
“Millosheviçi është gjallë, arkivoli në funeralin e tij është gjallë”

Lajme

E shtunë, 26 maj 2018

“Millosheviçi është gjallë, arkivoli në funeralin e tij është gjallë”

Më: 20 mars 2017 Në ora: 15:32
Krimineli dhe kasapi i Ballkanit, Slobodan Milosheviç

Ish-presidenti serb, krimineli dhe kasapi i Ballkanit, Slobodan Milosheviç, është i gjallë dhe arkivoli në funeralin e tij ishte bosh, ka thënë admirali kroat në pension Davor Domazet – Losho.

Siç shkruajnë mediat serbe, ai, së bashku me dy gjeneralë të tjerë kroatë, gjithashtu në pension, janë mbledhur në Asamblenë e Përgjithshme të Kroacisë për të mbajtur leksione, të cilat sipas medieve serbe janë skandaloze.

Megjithatë sipas medieve serbe, Domazet-Losho nuk ishte mjaft i sigurt për atë nëse Milosheviç është, por ka thënë se nuk është e garantuar se ai është varrosur nën një bli në Pozharevc. “Arkivoli në funeralin e Milosheviçit, i varrosur në vitin 2006, ishte bosh”, ka thënë ai. Çfarë tjetër është dëgjuar nga këto leksione, nuk është vetëm kjo. Sipas medieve serbe aty është thënë edhe se Tito ishte një agjent rus.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test