Thaçi e Delawie bashkë, presidenti flet për ushtrinë, ambasadori hesht - Bota Sot
Thaçi e Delawie bashkë, presidenti flet për ushtrinë, ambasadori hesht

Lajme

E mërkurë, 29 mars 2017

Thaçi e Delawie bashkë, presidenti flet për ushtrinë, ambasadori hesht

Më: 20 mars 2017 Në ora: 20:15
Hashim Thaçi - Greg Delawie

I gjithë organizimi u bë për të shënuar javën e gruas, por vëmendjen e morën dy burra.

Bëhet fjalë për Presidentin Hashim Thaçi dhe ambasadorin amerikan, Greg Delawie, të cilët kanë daljen e tyre të parë bashkë në publik pas mospajtimeve për çështjen e themelimit të Ushtrisë, të cilin i pari po e do me një projektligj derisa i dyti me ndryshime kushtetuese.

Pavarësisht dallimeve rreth kësaj çështjeje diplomatit amerikan dhe Kryetarit të Kosovës, u eci mirë muhabeti në mes veti.

Kur, iu dha fjala , njeriu i parë i Uashingtonit në Prishtinë, u fokusua te çështja e barazisë gjinore, derisa nuk e tha asnjë fjalë të vetme për çështje tjera.

Më pas me program, në serbisht i erdhi radha të ftohet në foltore , Hashim Thaçit.

Duke e quajtur ide fisnike organizimin tashmë të rregullt vjetor”Java e gruas” shefi i shtetit, assesi në fjalimin e tij nuk e la anash, Projektligjin e sponsorizuar nga vetë ai që Forcës së Sigurisë ti jep mandat Ushtarak.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Nëse zgjedhjet do të mbaheshin këtë të diele, cilin subjekt politik do ta votonit?
    test