Debat i ashpër, Frashër Demaj shkatërron dy jugonostalgjiket Halil Matoshin e Nexhmedin Spahiun - Bota Sot
Debat i ashpër, Frashër Demaj shkatërron dy jugonostalgjiket Halil Matoshin e Nexhmedin Spahiun

Lajme

E martë, 22 maj 2018

Debat i ashpër, Frashër Demaj shkatërron dy jugonostalgjiket Halil Matoshin e Nexhmedin Spahiun

Nga: B.S Më: 21 mars 2017 Në ora: 00:40
Akademik Frashër Demaj

Kohë më parë në emisionin Click, ishte zhvilluar një debat i ashpër ndërmjet Akademik Frashër Demaj, dhe Halil Matoshit e Nexhmedin Spahiut.

Ky debat ishte zhvilluar në kuadër të asaj që në Prizren gjatë festës së Pavarësisë ishin vendosur flamujt turq, krahas atij shqiptar.

Sipas Demajt, është përgjegjësi institucionale, dhe nuk mund të vendoset flamuri turk edhe ai shqiptar, kur po festohet pikërisht clirimi nga perandoria osmane.

Por ky debat, ka kaluar ne tone të ashpra, ku ka pas kundërshtime të mëdha nga Matoshi dhe Spahiu.

Për më shumë shikojeni videon:

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test