Senatorja Ernst uron kryeministrin Haradinaj - Bota Sot
Senatorja Ernst uron kryeministrin Haradinaj

Lajme

E martë, 17 korrik 2018

Senatorja Ernst uron kryeministrin Haradinaj

Më: 20 shtator 2017 Në ora: 13:59
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar urim për zgjedhjen e tij në krye të Qeverisë së Kosovës nga senatorja e shtetit Iowa (ShBA), Joni K. Ernst.

“Në këtë rol të ri, do të keni mundësinë të udhëhiqni kosovarët në një epokë të ndërtimit të paqes, reformave dhe zhvillimit ekonomik. Mezi pres që të forcojmë lidhjet tona dypalëshe dhe bashkëpunimin në fushën e sigurisë në rajon. Siç e dini mirë, Kosova ka një marrëdhënie të veçantë me shtetin e Iowa-s. Qeveria juaj ka pritur me zemërgjerësi qindra pjesëtarë të Gardës Kombëtare të Iowa-s të cilët luajnë rol kyç në sigurinë e Kosovës. Kam kënaqësinë që të punojmë bashkërisht përmes Programit të Partneritetit Shtetëror. Si shtete simotra, e vlerësoj lartë këtë marrëdhënie dhe mezi pres që të punoj me ju, si dhe me gjithë Qeverinë e Kosovës në këtë periudhë të re”, thuhet në urim.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test