Karakteristikat e një bashkëshorti ideal - Bota Sot
Karakteristikat e një bashkëshorti ideal

Life style

E mërkurë, 23 maj 2018

Karakteristikat e një bashkëshorti ideal

Më: 19 maj 2017 Në ora: 19:18
Ilustrim

Askush nuk është perfekt. Por kur ne dashurohemi, personin tjetër e shohim si të tillë, perfekt – pa gabime, i gjithdijshëm, më i miri.

Pas një kohe megjithatë lindin edhe dyshime, nëse është ai i duhuri, nëse është njeriu me të cilin duam të ndajmë jetën.

Për të ju ndihmuar që të shuani këto dyshime, më poshtë kemi sjellur një listë të karakteristikave të bashkëshortit ideal – atij me të cilin pa dyshim se e vlen ta kaloni jetën pranë tij.

-S’ka frikë nga sfidat dhe është gati për çdo problem

-Do të mbështesë gjithmonë, edhe nëse ke bërë ndonjë gabim

-I kushton vëmendje detajeve

-Di si të të ngrisë humorin

-Mund ta përgatis darkën vetë

-Di si të bëjë kompromise dhe negociata

-Nuk harron për problemet tua, sapo del nga shtëpia

-Mendimi yt ka rëndësi për të

-Ju ndihmon me blerjet dhe gjërat e shtëpisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test