A është penisi juaj shumë i vogël? - Bota Sot
A është penisi juaj shumë i vogël?

Life style

E hënë, 29 maj 2017

A është penisi juaj shumë i vogël?

Më: 19 maj 2017 Në ora: 23:44
Ilustrim

Fillimisht, ndaloni së shikuari penisin tuaj nga lart, por mundohuni ta shikoni në këndvështrimin e asaj.

Së dyti, sigurohuni që penisin tuaj ta keni matur mirë, pasi që shumica e meshkujve e nënvlerësojnë madhësinë e penisit të tyre. Këtë e konfirmon edhe një studim i Universitetit të Pittsburgh-ut, ku thotë se 26 për qind e meshkujve e konsiderojnë penisin e tyre me madhësi nën mesatare, ndërsa vetëm 5 për qind e meshkujve e konsiderojnë penisin e tyre me madhësi mbi mesatare.

Matja e penisit duhet të bëhet në disa forma: matja e penisit kur nuk është i erektuar, matja e penisit kur është i erektuar dhe matja e perimetrit së penisit.

Madhësia mesatare e penisit kur nuk është i erektuar, është 8.7 centimetra dhe madhësia mesatare e penisit kur është i erektuar, është  12.7 centimetra; dhe madhësia mesatare e perimetrit të penisit është 13 centimetra.

Pra, nëse penisi juaj ka dimensione të njëjta me të lartcekurat, atëherë keni penis të madhësisë mesatare.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pse u bashkua Ramush Haradinaj me PDK-në:

    Për postin e kryeministrit

    Kishin marrëveshje të fshehtë edhe më herët

    Nuk e di

    Shiko rezultatet
    test