Lezhë, një hotel në bunkerët e vjetër ushtarak - Bota Sot
Lezhë, një hotel në bunkerët e vjetër ushtarak

Life style

E mërkurë, 24 gusht 2016

Lezhë, një hotel në bunkerët e vjetër ushtarak

Më: 29 shtator 2012 Në ora: 17:29

Quhet ‘Bed and bunker’ dhe është një hotel i hapur para pak kohësh, në Tale të Lezhës, pranë Adriatikut, duke përdorur bunkerët ushtarak të kohës së Luftës së Ftohtë. Projekti është vepër e një grupi studentësh të artitekturës gjermano-shqiptare.
Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test