Manila, nudo kundër filmit anti-islamik - Bota Sot
Manila, nudo kundër filmit anti-islamik

Life style

E premte, 29 korrik 2016

Manila, nudo kundër filmit anti-islamik

Më: 1 tetor 2012 Në ora: 14:56

25 studentë filipinas kanë sfiluar nudo, me fytyrë mbuluar me një kapuç të verdhë, në kampusin e Universitetit Politeknik të Filipineve, në Manila. Protesta ka të bëjë me ata që janë kundër filmit anti-islamik. ‘Ne e dënojmë atë film dhe promovojmë respekt drejt të gjitha feve’, thanë studentët, nëpërmjet zëdhënësit të tyre Marley Cabase.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Çfarë tenton të arrijë Thaçi me përuljen që bëri para lapidarit të serbëve në Grackë të Lipjanit?

    Kërkon të “blejë" paqe me Serbinë

    Të heqë akuzat që janë përfolur ndaj tij

    Të mohoj gjenocidin serbë në Kosovë

    Të duket i mirë para ndërkombëtarëve

    Shiko rezultatet
test