Mbipesha shpëton 44-vjeçarin nga 38 thikat në trup - Bota Sot
Mbipesha shpëton 44-vjeçarin nga 38 thikat në trup

Life style

E shtunë, 27 gusht 2016

Mbipesha shpëton 44-vjeçarin nga 38 thikat në trup

Më: 3 tetor 2012 Në ora: 11:11

Një 44-vjeçar në Britaninë e Madhe arriti t’i shpëtonte vdekjes falë mbipeshës, ndonëse u godit me 38 thika në trup, nga një fqinj i ç’ekuilibruar mendërisht.

Danny Ross ishte duke parë televizor në shtëpinë e tij, kur fqinji i trokiti në derë, nisi ta mbyste me rrip dhe e goditi ndërkohë në mënyrë të pandërprerë me një thikë buke.

Agresori vazhdoi të qëllonte deri kur viktima humbi ndienjat, si rrjedhojë e mungesës së oksigjenit prej lakut në fyt.

Megjithatë, i liruar nga rripi, I plagosuri rinisi të merrte frymë dhe pavarësisht humbjes së madhe të gjakut, i shoqëruar brenda disa minutave në spital, ai arriti t’i mbijetonte plagëve të marra, ndonëse se pati nevojë për 70 qepje në trup.

Sipas mjekëve, të befasuar nga aftësia e një njeriu për të mbijetuar ndaj një sulmi të tillë brutal, ajo që i shpëtoi jetën 44-vjeçarit ishte mbipesha e tij.

Si rrjedhojë e shtresave të dhjamit pranë lëkurës, asnjëra prej thikave nuk kishte arritur të depërtonte në organet jetësore, duke mos shkaktuar kështu dëme të parikuperueshme dhe vdekjeprurëse.

Ndërkohë, agresori 33-vjeçar, u shpall ditën e martë fajtor për tentativë vrasje dhe pret të mësojë masën e dënimit më vonë gjatë muajit.

Lajmi u raportua ditën e martë nga e përditshmja britanike, “The Guardian”.

Komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test